• Skąd nazwa?

  Definiują nas historie

  Jedna z nich zainspirowała nas szczególnie mocno...

  Dawid stanął przed Goliatem. W jednym ręku ściskał procę, a drugą sięgnął do swojej pasterskiej torby po jeden z pięciu gładkich kamieni...

   

  Chwilę wcześniej zgłosił się do walki, której nikt inny nie chciał podjąć. Zamiast rozstrzygnięcia bitwy poprzez walkę całych armii stał się tym, który miał ją rozstrzygnąć przy pomocy jednego pojedynku. Miał walczyć z najlepszym wojownikiem Filistynów. Ten człowiek przerastał wszystkich o głowę i w lśniącej zbroi, z groźną bronią czekał, by go zabić. Dawid szedł w stronę Goliata w swoim normalnym stroju - chwilę wcześniej odrzucił królewską zbroję i oręż. Nie potrafił w niej chodzić. Szedł pozornie bezbronny, nie osłonięty niczym przed ciosami, lecz jednocześnie wolny od wszelkich zbędnych ciężarów. Wyjął z torby kamień, włożył w kieszeń procy i już pierwszym rzutem pokonał Goliata.

   

  Paradoksalnie, można było się tego spodziewać. Dawid zakwestionował tradycyjny sposób prowadzenia walki. Uciekł schematom i przekuł swoją słabość w siłę. Był na tyle odważny, by w ogóle zacząc marzyć o wygraniu tej walki i zgłosić się do niej. Nie słuchał mądrych głosów mówiących, że mu się nie uda, lecz był świadom swojego potencjału - i perfekcyjnie go wykorzystał, zmieniając niepisane reguły gry.

  Z inspiracji tą historią wyrasta 5 Kamieni - Pracownia Rozwoju. Zrodziła się ona z pragnienia życia w pełni. U jej początków stoi wzruszenie i poczucie naszego szczęścia płynące z widoku osób, które przy nas odważyły się pokonać swój strach i sięgnąć po swoje marzenia. Każda taka osoba buduje nas i sprawia, że my sami żyjemy pełniej. Chcemy się tym dzielić, nie tylko wśród znajomych, lecz rozszerzać te wartości także na świat biznesu i edukacji. Chcemy się też dzielić niekłamaną niechęcią do strachu, w większości jego form, zwłaszcza do strachu przed porażką.

   

  Stawiamy sobie za cel wspieranie ludzi, którzy są zmęczeni status quo i chcieliby zmian, lecz nie zawsze są w stanie określić, czego tak naprawdę szukają. Proponowane przez nas sesje coachingowe pomogą w odnalezieniu własnych marzeń, przekuciu ich w cele oraz wprowadzeniu życiowych zmian. Prowadzone przez nas warsztaty mają na celu otwarcie się na nowe horyzonty rozwoju i zapewnienie do niego przestrzeni. Mamy nadzieję, że teksty, które można znaleźć na naszym blogu będą inspiracją do podejmowania codziennych walk, a proponowane przez nas ćwiczenia będą stanowiły pomoc w rozwoju.

 • Nasze Inspiracje

  To, co robimy opieramy o solidną wiedzę.

  Inspiruje nas zwłaszcza:

  Analiza Transakcyjna

  To podejście psychologiczne inspiruje nas jednoczesną prostotą języka jak i głębokością podejścia do człowieka. Myślimy analizą zarówno w trakcie szkoleń jak i coachingu.

  Psychologia poznawczo-behawioralna

  Wiemy, że w gruncie rzeczy chodzi o zmianę zachowań - i psychologia poznawcza pomaga nam w tym, by w tej zmianie wspierać naszych klientów.

  Porozumienie bez Przemocy

  Staramy się mówić językiem żyrafy. Sami doświadczamy nie tylko jego skuteczności, ale też bardzo dobrego jego wpływu na nasze życie.

  Jesper Juul

  Ten duński autor, pedagog i terapeuta inspiruje nas swoimi poglądami w kwestiach rodzicielstwa i wychowania, które podkreślają godność każdej osoby.

  Brene Brown

  Jej badania na temat wrażliwości, wstydu i odwagi są dla nas inspiracją do przekraczania własnych granic i autentyczności we wszystkim co robimy.

  Jezus Chrystus

  To dla nas ostateczne źródło wszelkiej inspiracji.

  Alfa i Omega, początek i koniec.